Złota godzina

@9788365506191

Nowe

33,16 zł

Cena rynkowa: 34,90 zł
Taniej o: 1,74 zł 5%

Dodaj do listy życzeń

Opis

ISBN 9788365506191
Autor Sara Donati
Wydawca ILLUMINATIO
Ilość stron 872
Tytuł oryg. The Gilded Hour
EAN 9788365506191
Tłumacz Edyta Świerczyńska
Język polski
Data wydania 2016-11-02
Premiera 2016-11-02 00:00:00
Typ ebook
Rodzaj pliku epub,mobi

Więcej informacji

NAPISANA Z ROZMACHEM EPICKA SAGA O DWÓCH LEKARKACH SZUKAJĄCYCH SWEGO MIEJSCA W ŚWIECIE, W KTÓRYM REGUŁY GRY USTALAJĄ JEDYNIE MĘŻCZYŹNI

Dwie kuzynki ? Anna i Sophie Savard ? nigdy nie żyły w konwencjonalny, tradycjonalistyczny sposób. Osierocone w dzieciństwie, były wychowywane przez owdowiałą ciotkę Quinlan w ich ukochanym Waverley Place w centrum Manhattanu. Mimo że bardzo się od siebie różnią ? Anna jest odważna i wygadana, ma jasną karnację i ciemne włosy, Sophie zaś to spokojna i pełna wdzięku młoda kobieta, o ciemno-miodowym kolorze skóry oraz kasztanowych włosach ? obie łączy ta sama historia, więzy krwi oraz dążność do przełamywania norm i konwencji.

Anna jest chirurgiem, Sophie zaś ? położną. To jednak niełatwy czas dla kobiet lekarek. Jest rok 1883, Nowy Jork. Oszałamiające bogactwo współistnieje z niewyobrażalnym ubóstwem, a społeczeństwo przechodzi ogromne zmiany. Z jednej strony miasto rozwija się w zawrotnie szybkim tempie, z drugiej ? wpływy zyskują obrońcy wiktoriańskiej moralności. Na drodze kobiet staje Anthony Comstock ? niebezpieczny człowiek, który celem swojego życia uczynił zwalczanie wszelkich przejawów nieprzyzwoitości, zwłaszcza aborcję. Mimo tych przeciwności losu Anna i Sophie kochają swoją pracę. Robią wszystko, by zwalczać nierówności społeczne i pomagać uciśnionym kobietom.

CZY JEDNAK ODWAGA I MIŁOŚĆ WYSTARCZĄ, BY KOBIETY ODNIOSŁY W TEJ WALCE SŁUSZNE ZWYCIĘSTWO?

?Sprawnie napisana, (?) intrygująca saga historyczna, która wlewa życie w ducha emocjonującej przeszłości?  ? Booklist

?Niezwykle klimatyczna i wciągająca?  ? ?Kirkus Reviews?

??

Sara Donati (właśc. Rosana Lippi). Za pierwszą powieść, zatytułowaną Homestead, zdobyła prestiżową nagrodę Pen/Hemingway Award (1999) oraz znalazła się w finale plebiscytu 2001 Orange Prize. Jest autorka słynnej serii Into the Wilderness ? epickiej sagi opowiadającej losy amerykańskiej rodziny walczącej o przetrwanie w dziczy.

Opinie

  • Zawartość
  • Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

    Napisz recenzję

    Napisz recenzję

    Podobne produkty